Navigácia

PROFIL ŠKOLY PROJEKTY A PROGRAMY ŠKOLY PREVENCIA PRE MLADÝCH FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ ĽUDSKÉ PRÁVA Nitra bez petárd

PROJEKTY A PROGRAMY ŠKOLY

 

Základná škola, Ščasného 22, Nitra      

 

Projekty a programy školy za posledné roky sú zoradené od starších po najnovšie

 

 

 

 

 

 

  • Národný projekt: Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí KLIK

 

  • Národný projekt: Elektronizácia vzdelávacieho systému  regionálneho školstva KLIK

 

 

 

 

  • Bezpečná škola

 

Cieľom je zvýšiť úroveň bezpečnosti v škole a vytvoriť tak prostredie, ktoré zabezpečuje zdravý vývin dieťaťa po všetkých stránkach – fyzickej, psychickej, osobnostnej, emocionálnej, sociálnej, morálnej.

Dôraz sa kladie na predchádzanie negatívnym javom, prevenciu kriminality, budovanie pozitívnej atmosféry v škole a posilňovanie vzájomných vzťahov.

Škola pripravuje rôzne prednášky, besedy, prezentácie s témou bezpečnosti a ochrany zdravia. Pri príprave týchto aktivít spolupracuje so záchranármi, MsP, lektormi, rodičmi.

Zvýšenú pozornosť venuje tejto téme aj pred výletmi a inými aktivitami mimo areál školy.

Učitelia sa tiež rozprávajú so žiakmi o tom, na čo si dávať pozor napríklad počas prázdnin alebo cestou do školy.

Učitelia sa počas vyučovacích hodín (najmä na hodinách Informatiky) venujú problematike bezpečného a zodpovedného používania internetu a mobilných telefónov, propagujú stránku Zodpovedne.sk.

Základné znaky bezpečnej školy:

  • Učitelia a ostatní zamestnanci školy vytvárajú klímu bezpečia a podpory a sú vzorom adekvátneho správania pre žiakov.
  • V práci učiteľov dominuje otvorený a tvorivý prístup, využívajú moderné výukové stratégie, v snahe vychádzať v ústrety potrebám všetkých žiakov, podporujú ich aktivitu, zodpovednosť a angažovanosť.
  • V centre pozornosti stojí každé jednotlivé dieťa so svojimi individuálnymi charakteristikami, špecifikami a potrebami.
  • Škola sa zameriava na realizáciu preventívnych programov pre všetkých žiakov, ktoré zodpovedajú ich aktuálnym vývinovým potrebám, ktoré sú zamerané na rozvoj sociálnych kompetencií a adekvátne riešenie problémov, na predchádzanie negatívnym javom.
  • Škola kladie dôraz na rozvoj zdravých návykov u detí, na formovanie vhodného životného štýlu, podporuje voľnočasové aktivity.
  • Dôraz sa kladie na spoluprácu všetkých zúčastnených, na dobrý vzťah s rodičmi, odborníkmi, organizáciami, miestnou komunitou.

 

  • Vyber si správne:

 

Preventívny program je zameraný na tréning komunikácie a sociálnych zručností. Základným predpokladom odmietania nevhodných ponúk je zdravé sebavedomie a primeraná sebaúcta. Ide o nácvik sociálnych spôsobilostí a zručností, asertívne odmietnuť ponuku na konzumáciu návykových látok. Deti získavajú základné informácie o verbálnej a neverbálnej komunikácii, precvičia si spôsoby odmietania drog, dozvedia sa o manipulácii a tlaku reklamy a schopnosti odolať reklame.

 

Projekt realizuje:

Klub primárnej prevencie drogových závislostí a prevencie kriminality na Chrenovej na Topoľovej 1 v Nitre pri CVČ Domino v spolupráci s Krajským riaditeľstvom policajného zboru- oddelením komunikácie a prevencie v Nitre a Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Nitre.

 

Lektorky: Dr. Alena Mrázová – CVČ Domino, mjr. Mgr. Eva Čakajdová, kpt. Mgr. Iveta Matejová - KR PZ Nitra

 

 

  • Škola podporujúca zdravie :

       

          CIELE :

  • Osvojiť a posilniť výchovu žiakov k správnemu životnému štýlu a starostlivosti o svoje zdravie. Zdravý životný štýl - telesné a duševné zdravie.
  • Podporovať plnenie úloh v oblasti environmentálnej výchovy.
  • zvýšiť zapojenie detí a žiakov do pohybových aktivít, podporovať činnosť športových krúžkov a pohybové aktivity v prírode, sprístupnenie ihriska a telocvične  na športovú činnosť po vyučovaní. Zriaďovanie zdravotnej telesnej výchovy do častí hodín telesnej výchovy (cvičenia na chrbticu, správne držanie tela ).
  •  Plniť úlohy v rámci primárnej protidrogovej prevencie na školách.
  • Zamerať sa na zdravú výživu,  potravinovú bezpečnosť a zvýšenie povedomia v oblasti označovania potravín.
  • Poukázať na účinnú prevenciu chorôb a závislostí.
  • Vytvárať zdravé vonkajšie a vnútorné prostredie školy.
  • Budovať dobré medziľudské vzťahy medzi učiteľmi, žiakmi, rodičmi      a ostatnými členmi v spoločenstve v ktorom žijeme
  • Realizovať aktivity, ktoré vyplývajú z Národného programu prevencie obezity a podpory zdravia ústnej dutiny.
  • Pri príležitosti Svetového dňa výživy a Svetového dňa mlieka vyhlásiť tematické týždne zamerané na podporu zvýšenia spotreby mlieka a mliečnych výrobkov a zvýšenia konzumácie ovocia a zeleniny.
  • Zvyšovať odolnosť žiakov voči psychickým a telesným chorobám (športové aktivity, boj proti šikanovaniu):
  • vypestovať u žiakov uvedomelú zodpovednosť za svoje zdravie, schopnosť rozlíšiť zdravý a škodlivý spôsob života, naučiť ich rozhodnúť sa pre to , čo je pre nich prospešné
  • príprava žiakov na športové súťaže
  • Zdokonalenie vyučovacieho procesu (organizovať súťaže v športe, kurzy prvej pomoci):
  • pestovať  u žiakov správny vzťah k starším ľuďom, telesne postihnutým a deťom sociálne slabším
  • zaraďovanie telovýchovných chvíľok do vyuč. procesu, počas veľkých prestávok ak počasie dovolí pobyt vonku,
  • zaraďovať do triednických hodín témy: otužovanie, význam športu, spánok, omamné látky, hygiena, voľný čas, čistý vzduch , pestrá strava, rodina, medziľudské vzťahy, denný poriadok, pitný režim, ústna hygiena, racionálna výživa, zdravé prostredie, obezita, vitamíny, hovorme o jedle, odstráň obezitu, starostlivosť o ústnu dutinu.

Ďalej:

Rozvíjame osvetovú, vzdelávaciu a výchovnú činnosť s dôrazom na zdravú výživu, zdravé potraviny,  potravinovú        bezpečnosť  a  zvýšenie  povedomia  v  oblasti  označovania potravín

Vyhlasujeme  tematické  týždne  zamerané  na  zvýšenie  povedomia  detí  a  žiakovo význame školského stravovania, zdravej výživy a zdravých stravovacích návykov pri príležitosti Svetového dňa výživy, Svetového dňa zdravia a Svetového  dňa  mlieka  zamerané  na  podporu  zvýšenia  spotreby  mlieka  a mliečnych výrobkov  a  zvýšenia  konzumácie  ovocia  a  zeleniny 

Zapájame sa do celoslovenskej školskej kampane Červené stužky 

V zmysle Národného programu podpory zdravia sa zapájame školu  do rozvojového projektu „Zdravie v školách“,  realizujeme  aktivity a zapájať sa do programov na prevenciu civilizačných ochorení a na podporu telesného a duševného zdravia (propagácia programov SČK, Ligy za duševné zdravie, Ligou proti rakovine a regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva, Hodina deťom

Usvetovo pôsobíme v zmysle Národného programu starostlivosti o deti a dorast a zamedziť obmedzenie požívania sladkostí, nealkoholických nápojov kolového charakteru a nápojov s obsahom kofeínu a chinínu

Rozvojový projekt  Kniha, kľúč k detskej fantázii

 

Naša škola v šk.roku 2015/2016 vypracovala žiadosť na schválenie dotácie pre rozvojový projekt "Podpory výchovy a vzdelávania žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia v základných školách 2016“ s názvom Kniha, kľuč k detskej fantázii. Naša žiadosť bola úspešná  a na realizáciu projektu sme od MŠVVaŠ SR dostali dotáciu.

Realizácia projektu je naplánovaná na mesiace september až december 2016, pokračovať v intenciách projektu budeme však aj počas ďalšieho obdobia. Cieľom projektu je zlepšenie materiálneho vybavenia knižnice a skvalitnenie a rozšírenie knižničného fondu. Zážitkové aktivity prispejú k zvýšeniu záujmu detí o čítanie, k zlepšeniu čitateľskej gramotnosti a zefektívneniu vyučovania. KLIK FOTKY TU

Rozvojový projekt  Explózia zdravej výživy a športu

 

V mesiacoch september až december 2016 budeme ralizovať rozvojový projekt „ Zdravie a bezpečnosť v školách 2016“ s názvom „Explózia zdravej výživy a športu“.Naša škola v šk.roku 2015/2016 vypracovala žiadosť na schválenie dotácie pre rozvojový projekt . Boli sme úspešní  a na realizáciu projektu sme od MŠVVaŠ SR dostali dotáciu. 

Projekt je zameraný na uplatnenie a využitie foriem zdravého životného štýlu a športu na našej škole a v mestskej časti a zlepšenie vybavenia školy novými športovými potrebami. V intenciách projektu budeme pokračovať aj v ďalšom období. KLIK FOTKY

Program Školské ovocie

 

Stravníci školskej jedálne už niekoľko rokov počas obeda odoberajú mliečne výrobky a ovocie v rámci programu školskej jedálne Školský mliečny program a Školské ovocie. Naša škola sa podpísaním zmluvy zapojila do Európskeho programu podpory spotreby ovocia a zeleniny v školách s názvom "Školské ovocie" s podporou EÚ. Slovenská ovocinárska firma bude tento školský rok pravidelne , niekoľkokrát do mesiaca dodávať všetkým deťom našej školy , teda aj tým,ktorí sa nestravujú v jedálni,na priamu konzumáciu počas dopoludnia  kvalitné slovenské jablká a jablkovú šťavu  na podporu zdravých stravovacích návykov mladých ľudí a zároveň propagovať kvalitné produkty domáceho pôvodu. KLIK FOTKY TU.... A TIEŽ KLIK FOTKY AJ TU

 

     

Národný projekt „Škola otvorená všetkým“



Naša škola sa od marca 2017 zapojila do národného projektu Ministerstva školstva „Škola otvorená všetkým“. Projekt realizuje organizácia ministerstva školstva Metodicko-pedagogické centrum a mal by trvať do 31. 8. 2019.

Cieľom projektu je zabezpečiť rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov materských a základných škôl.

V rámci projektu bude podporovaný model inkluzívneho vzdelávania. Podstatou tohto modelu je právo každého dieťaťa na kvalitné vzdelanie s dôrazom na búranie bariér, ktoré znemožňujú rovnocenný prístup k vzdelávaniu.
Na ZÁKLADNÝCH ŠKOLÁCH sa projekt plánuje sústrediť na zavedenie celodenného výchovného systému so zameraním na prípravu žiakov na vyučovanie, podporu zlepšenia komunikácie a spolupráce s rodičmi detí a žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia (marginalizovaných komunít), zlepšenia informovanosti o potrebách ich detí v nadväznosti na ciele edukácie v základnej škole. Škola bude v priebehu projektu vybavená okrem iného balíkom školských potrieb , učebných pomôcok, podporená finančnou a materiálnou pomocou pre úspešnú podporu inkluzívneho vzdelávania a celodenného výchovného systému.

K tomu významnou mierou prispeje zapojenie predovšetkým pedagogických asistentov, ako i odborne pripravených pedagógov a profesionálnych odborníkov z oblasti psychológie, špeciálnej pedagogiky či sociálnej pedagogiky, ktorí vytvoria spoločné odborné tímy na podporu detí a žiakov, a takisto aj zapojenie rodičov.

V našej škole vďaka projektu pribudli 2 noví zamestnanci :

- školský špeciálny pedagóg – Mgr. Regina Zelenková ( 100% úväzok ),
- pedagogický asistent učiteľa – Mgr. Lenka Matušňáková ( 100% úväzok ),


Projekt má v podmienkach našej školy nadviazať na predchádzajúci projekt  "Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít", ktorý úspešne prebiehal v našej ZŠ v minulých rokoch.
Národný projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu v rámci prioritnej osi „Vzdelávanie“ operačného programu „Ľudské zdroje“.    
KLIK FOTKY TU- celodenný výchovný systém, popoludňajšie aktivity,  

KLIK FOTKY AJ TU- popoludňajšie aktivity,celodenný výchovný systém,

Web stránka projektu ŠOV klik tu

 

 

Rozvojový projekt   Vo víre sveta sa nestratím

Naša škola v šk.roku 2016/2017 vypracovala žiadosť na schválenie dotácie pre rozvojový projekt "Podpory výchovy a vzdelávania žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia v základných školách 2017“ s názvom Vo víre sveta sa nestratím. Naša žiadosť bola úspešná  a na realizáciu projektu sme od MŠVVaŠ SR dostali dotáciu.

Realizácia projektu je naplánovaná pre šk.rok 2017/2018 na mesiace september až december 2017, pokračovať v intenciách projektu budeme však aj počas ďalšieho obdobia. Projekt  je zameraný na rozvoj finančnej a čitateľskej gramotnosti žiakov. KLIK FOTKY

 

Rozvojový projekt  S prievanom v peňaženke si poradím

V minulom šk. roku 2017/2018 škola podala prostrednícvom svojho zriaďovateľa žiadosť o finančný príspevok na MŠVVaŠ SR na podporu rozvojového projektu „Podpora organizačného zabezpečenia vzdelávania pedagogických zamestnancov v oblasti finančnej gramotnosti a výchovy k podnikaniu na rok 2018 . Pri projekte zameranom na zvýšenie úrovne finančnej gramotnosti pedagógov a následne aj žiakov a rodičov našej školy s vysokým podielom žiakov z marginalizovaných rómskych komunít s názvom :  S prievanom v peňaženke si poradím bola naša ZŠ úspešná, finančná dotácia pre školu bola schválená. V septembri 2018 začíname s realizáciou projektu.KLIK FOTKY TU

 

 

Národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov“.  (POP)

Naša škola sa od 1.septembra 2019 úspešne zapojila do národného projektu Ministerstva školstva „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov“. Projekt realizuje organizácia ministerstva školstva Metodicko-pedagogické centrum.. Cieľom projektu je zabezpečiť rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov materských a základných škôl.

V rámci projektu je podporovaný model inkluzívneho vzdelávania. Podstatou tohto modelu je právo každého dieťaťa na kvalitné vzdelanie s dôrazom na búranie bariér, ktoré znemožňujú rovnocenný prístup k vzdelávaniu.
Na základných školách sa projekt plánuje sústrediť na zavedenie celodenného výchovného systému so zameraním na prípravu žiakov na vyučovanie, podporu zlepšenia komunikácie               a spolupráce s rodičmi detí a žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia marginalizovaných komunít), zlepšenia informovanosti o potrebách ich detí v nadväznosti na ciele edukácie   v základnej škole. Škola bola v priebehu v priebehu mesiacoch  september až december  2019 vybavená okrem iného balíkom školských potrieb , učebných pomôcok, podporená finančnou                 a materiálnou pomocou pre úspešnú podporu inkluzívneho vzdelávania a celodenného výchovného systému.
K tomu významnou mierou prispeje zapojenie predovšetkým pedagogických asistentov, ako           i odborne pripravených pedagógov a profesionálnych odborníkov z oblasti  špeciálnej pedagogiky či sociálnej pedagogiky, ktorí vytvárajú  spoločné odborné tímy na podporu detí    a žiakov,  a takisto aj zapojenie rodičov.

V našej škole vďaka projektu pracujú 2 zamestnanci :

- školský špeciálny pedagóg ( 100% úväzok ),
- pedagogický asistent učiteľa ( 100% úväzok ),


Národný projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu v rámci prioritnej osi „Vzdelávanie“ operačného programu „Ľudské zdroje“.

 

Projekt „Teach for Slovakia“

S oficiálnou podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu a  zriaďovateľom školy, Mestom Nitra sme sa od septembra 2020 zapojili do spusteného prestížneho medzinárodného programu Teach For All (na Slovensku pod názvom Teach for Slovakia). 

 

Naša škola bola zaradená medzi úzku skupinu inovatívnych základných škôl pôsobiacich v sociálno-ekonomicky náročnom prostredí, ktoré boli vybrané pre realizáciu programu.

V rámci programu Teach for Slovakia bude v šk.rokoch 2020/2021 a 2021/2022 vyučovať  1 absolvent , ktorý je špeciálne vybraný a dva roky intenzívne trénovaný pre prácu učiteľa v ťažkých socioekonomických podmienkach podľa prevereného zahraničného modelu. Tento neštandardný postup zapájania absolventov má plnú podporu ministerstva. Teach for Slovakia je občianska iniciatíva pre lepšie vzdelanie a budúcnosť našich detí., ktorá hľadáva a zapája do Teach for Slovakia tých najlepších absolventov vysokých škôl zo Slovenska i zahraničia.

Tí vďaka svojmu líderstvu v triede i mimo školy dokážu meniť životy detí, byť partnerom riaditeľovi v rozvoji školy, ako aj inšpirovať ďalších mladých ľudí k práci pre školstvo. Zároveň, po dvoch rokov na školách v najťažších podmienkach pochopia naše školstvo ako málokto iný, aby neskôr cez svoje kariéry v biznise, politike, či médiách boli motorom pre jeho zlepšenie.

Program Teach for Slovakia bol oficiálne spustený 19. júla 2014 pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky a s oficiálnou podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

https://teachforslovakia.sk/  VIAC KLIK TU

 

Rozvojový projekt: Všetci chceme mať šancu na úspech

V septembri 2020 škola podala prostrednícvom svojho zriaďovateľa žiadosť o finančný príspevok na MŠVVaŠ SR na podporu rozvojového projektu Podpora inkluzívneho vzdelávania na základných školách so žiakmi zo sociálne znevýhodneného prostredia 2020". Pri projekte s názvom Všetci chceme mať šancu na úspech bola naša ZŠ úspešná, finančná dotácia pre školu bola schválená.Zážitkovými aktivitami  počas mesiacov október až december 2020 sme sa podujali zvýšiť atraktivitu školy pre deti z rôznych sociálnych skupín, záujem žiakov o pokračovanie v štúdiu na stredných školách po skončení ZŠ,zlepšiť životné šance našich žiakov na úspešné uplatnenie sa v živote. Pomocou projektu sme sa snažili  podporiť tzv. funkčnú gramotnosť u širokej skupiny žiakov, podporiť interkultúrne prostredie školy a úspešne zapojiť do aktivít aj rodičov žiakov ( = čítanie, písanie a počítanie a ich využitie v praktickom živote človeka). Vzľadom na prerušenie vyučovania v dôsledku prevencie šírenia Covid 19 sme  aktivity realizovali v zmysle epidemiol.opatrení v menších skupinách a časť aktivít sme  realizovali dištančnou formou využívajúc videohovory prostredníctvom webaplikácií. KLIK FOTKY TU

Projekt podpory dištanč.vzdelávania - marec 2021

projekt sa realizuje vďaka podpore  firmy Siemens, s.r.o , Nadácie Centra pre filantropiu a Slovak Telekom, a.s. , vďaka nim sme získali dar pre našu školu v podobe  šiestich nových notebookov vybavených adaptérom a SIM kartou s mesačným paušálom , mobilnými dátami  na  pripojenie k internetu.  Darovaná technika  bude dlhodobo zapožičiavaná do vybraných rodín predovšetkým na podporu dištančného vzdelávania žiakov, ktorí nemajú prístup k online vzdelávaniu.Technická podpora bude v týchto rodinách dobre cielená a správne využitá počas dištančného ale aj počas riadneho vzdelávania. Projekt sme mohli zrealizovať aj vďaka nášmu zriaďovateľovi Mestu Nitra ,ktorý nám sprostredkoval uvedený  projekt.

FOTKY KLIK TU  

Projekt Spolu múdrejší - marec 2021, na podporu doučovania žiakov, ktorí boli znevýhodnení obmedzenými možnosťami dištančného vzdelávania- vypracovali sme žiadosť na zverejenú výzvu MŠVVaŠ SR-  projekt pre našu školu bol podporený, získali sme finančnú dotáciu, doučovacie aktivity budú realizované v mesiacoch máj-jún 2021     KLIK FOTKY TU

 

Ďalšie projekty v šk.roku 2020/2021

-december 2020-január 2021 projekt Čítame radi  - na podporu čitateľskej gramotnosti, podaná žiadosť na výzvu MŠVVaŠ SR-naša škola nebola spomedzi iných ZŠ na Slovensku zaradená do vybraných škôl

Projekt experimentálneho overovania s názvom Zmena organizácie vyučovania na posilnenie

čitateľskej a matematickej gramotnosti - od šk.roka 2021/2022

 

Zámerom projektu s pomerne revolučnými zmenami je overenie komplexnej zmeny organizácie vyučovania zahŕňajúcej výučbu v malých skupinách, blokové vyučovanie a podporu individuálnej prípravy mimo vyučovania a vplyvu tejto zmeny na kvalitu vzdelávacích výsledkov a motivácie žiakov k učeniu sa. Experimentálne overovanie bude prebiehať v školských rokoch 2021/2022 a 2022/2023 vo všetkých ročníkoch na 2. stupni základnej školy. Budeme overovať komplexnú zmenu organizácie vyučovania zahŕňajúcu blokové vyučovanie a podporu individuálnej prípravy žiakov a vplyv tejto zmeny na kvalitu vzdelávacích výsledkov  a motivácie žiakov k učeniu sa. Niektoré zmeny organizácie vyučovania budú realizované aj vo všetkých ročníkoch na 1. stupni základnej školy. Žiadosť k projektu bola  schválená Štátnym pedagogickým ústavom a MŠVVaŠ SR.

 

Projekt Spolu múdrejší 2 - október-december 2021

október - december 2021, projekt je pokračovaním projektu Spolu múdrejší 1, do ktorého sme sa zapojili už minulý školský rok,vypracovali sme žiadosť na zverejnenú výzvu MŠVVaŠ SR-  projekt pre našu školu bol podporený, získali sme finančnú dotáciu. Projekt je zameraný na podporu doučovania žiakov, ktorí boli znevýhodnení obmedzenými možnosťami dištančného vzdelávania- Projekt Spolu múdrejší 2 je určený na podporu škôl, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, alebo žiakom, ktorí potrebujú pomoc s učivom, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v mimoškolských hodinách v stanovenom rozsahu. Cieľom projektu je vyrovnávanie rozdielov vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, ako aj na elimináciu rizika opakovania ročníkov a predčasného ukončenia vzdelávania žiakov. Prostredníctvom naplnenia tohto čiastkového cieľa sa zabezpečí naplnenie hlavného cieľa reformy, ktorým je zmierňovanie dopadov pandémie vo vzdelávaní na základných školách ako aj zmiernenie negatívneho dopadu pandémie na ďalšie vzdelávanie žiakov. V čase mimo vyučovania ponúkame deťom: doučovacie aktivity zamerané na odbornú pomoc pri nadobúdaní, upevňovaní a zvyšovaní ich existujúcej vedomostnej úrovne, priateľské, motivačné prostredie na vyrovnanie sa s možnými vzdelávacími nedostatkami, priestor, aby sa zaostávanie vo vzdelávacích výsledkoch nestalo trvalou realitou, aby saspoločným úsilím tento hendikep dokázal postupne zmazať, priestor na elimináciu dopadov prehĺbenia hrozby školského neúspechu. Projekt sa bude realizovať v priebehu mesiacov október až december 2021 a zapojili sa do neho žiaci 1. aj 2.stupňa a deviati  vyučujúci. Žiaci, ktorí sa do projektu zapojili, sa formou doučovania venujú tým častiam učiva, v ktorých z rôznych dôvodov majú nejaké problémy a potrebujú učivo dobehnúť. Veríme, že doučovanie týmto žiakom pomôže zlepšiť si vzdelávacie výsledky v škole.  LOGO  KLIK TU.    Fotoalbum klik tu

 

Projekt IN-HABIT - od októbra 2021

Medzinárodný projekt, do ktorého sa  od októbra 2021 zapojila naša škola bude prebiehať päť rokov, je zameraný na zlepšenie zdravia, zdravého životného štýlu, životnej úrovne a inklúzie znevýhodnených skupín v mestách Nitra (Slovensko), Cordoba (Španielsko), Riga (Lotyšsko) a Lucca (Taliansko). Projekt bude kombinovať technologické, digitálne, prírodné, kultúrne a sociálne inovácie vo vybraných mestských verejných priestoroch. Vzdelávacie aktivity a revitalizácia prostredia vo vybraných lokalitách mesta v rámci projektu budú prebiehať pod záštitou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre v spolupráci  s Mestským úradom Nitra  a ďalšími partnermi.

Projekt Spolu múdrejší 3 - január 2022- jún 2022

projekt je pokračovaním projektov Spolu múdrejší 1 a 2, do ktorých sme sa už  zapojili,vypracovali sme žiadosť na zverejnenú výzvu MŠVVaŠ SR-  projekt pre našu školu bol podporený, získali sme finančnú dotáciu. Projekt je je určený na podporu škôl, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, alebo žiakom, ktorí potrebujú pomoc s učivom, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v mimoškolských hodinách v stanovenom rozsahu.

Projekt URBACT –On Stage od marca 2022

 

hudobný projekt do ktorého sa zapojila naša škola - ako využívať výučbu hudby a performatívne umenie k posilňovaniu sociálnej inklúzie. Koordinátorom projektu je za mesto Nitra je Odbor školstva, mládeže a športu, konkrétne Oddelenie podpory vzdelávánia a práce s mládežou  a odbor projektového a strategického riadenia.

Okrem vybraných zamestnancov Mestského úradu Nitra budú do projektu zapojení riaditelia troch základných škôl, lektori  hudobnej výchovy na školách a lektori voľnočasových aktivít. Rovnako mesto Nitra počíta s aktívnou účasťou zástupcov rómskej komunity Zapojení by mali byť i zástupci neziskových organizácií, napríklad riaditeľ združenia Campana Batucada. Začiatok realizácie projektu je plánovaný na marec 2022.

 

 

 

Projekt MŠVVaŠ  „Kompenzácia poplatku v školskom klube detí za žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi“  február 2022-jún 2022

naša škola dostala na základe nášej prihlášky na výzvu „Kompenzácia poplatku v školskom klube detí za žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi“ - od MŠVVaŠ finančný príspevok na úhradu poplatkov za deti v kat. SZP a HN  v ŠKD od februára do júna 2022

 

 

 

 

 

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Ščasného 22, 949 01 Nitra
    zs.nitra-drazovce@post.sk
  • 037 6562145 alebo 0911 538 604 ( 0042137 6562145, 00421911 538 604)

Fotogaléria